Join now

Anne Teresa De Keersmaeker/Rosas danst Rosas(free) (Istanbul)


iDANS will present Rosas danst Rosas by pioneer contemporary choreographer Anne Teresa de Keersmaeker on the 22nd and 23rd June, as an expression of iDANS’ struggle to continue with its “in-exhaustible dance” in the most difficult conditions. In an attempt to support the pluralistic participatory democracy movement in Turkey, the tickets will be free of charge. We invite all dance lovers to join us on 22nd and 23rd of June. Reservation is possible by e-mail ( Protected content ) or by phone ( Protected content ).

Öncü çağdaş koreograf Anne Teresa De Keersmaeker'in Rosas danst Rosas eseri iDANS’ın en zor koşullarda “yorulmayan dansı”nı sürdürme kararlılığının bir ifadesi olarak 22 ve 23 Haziran'da Fulya Sanat Merkezi’nde sunulacak. Türkiye’de sesi gittikçe yükselen çoğulcu ve katılımcı demokrasi hareketine bir destek sunabilmek amacıyla gösteri ücretsiz olacaktır. Tüm dans severleri bekliyoruz. Rezervasyon e-posta ( Protected content ) ya da telefonla ( Protected content ) yapılabilir.

De Keersmaeker’in Rosas danst Rosas ile ilgili şu sözleri iDANS’ın son altı yıllık yolculuğunu ve halen yaşamakta olduğumuz genel süreci de anlatır gibi: “zorluklarla cebelleşirken işin hakkını da verebilmek ve bunu yapmanın ne kadar zor ama bir o kadar da keyifli olduğunu unutmamak.”

Anne Teresa De Keersmaeker – Rosas danst Rosas |22 ve 23 Haziran Protected content Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi | 20:00

Istanbul Forum